Dzisiejszy szczęśliwy numerek to: 19

Aktualności

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci generała Stanisława Maczka

26 kwietnia 2017 odbyła się w naszej szkole niezwykle podniosła uroczystość: odsłonięcie tablicy pamiątkowej czci generała Stanisława Maczka - legendarnego dowódcy I Dywizji Pancernej, bohatera wielu pól bitewnych, zasłużonego dla Ojczyzny bojownika sprawy polskiej, kawalera orderu Virtuti Militari.

Odsłonięcie tablicy to ważny moment w życiu naszej społeczności, ponieważ stanowi pierwszy etap działań zmierzających do nadania szkole Jego imienia.

W tym wyjątkowym dniu gościliśmy w murach naszej szkoły dostojnych gości: panią poseł Alicję Kaczorowską oraz Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, pana generała dywizji Jarosława Mikę, którzy dokonali aktu odsłonięcia tablicy. Wśród zaproszonych gości byli także m. in. Wicewojewoda Łódzki, pan Karol Młynarczyk, Łódzki Wicekurator Oświaty, pani Elżbieta Ratyńska oraz przedstawiciele Dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej imienia generała Broni Stanisława Maczka na czele z panem podpułkownikiem Piotrem Jaraczewskim.

Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter ze względu na obecność asysty honorowej w składzie: orkiestra wojskowa z Torunia, kompania honorowa z 1 Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej oraz poczet sztandarowy wystawiony przez 25 brygadę Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Część artystyczna uroczystości uświetnili swoją obecnością aktorzy scen łódzkich, pani Mirosława Marcheluk oraz pan Ryszard Mróz, którym towarzyszyli uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Stanisław Maczek jest dla współczesnej młodzieży nie tylko postacią historyczną, bohaterem wojennym, ale ciągle żywym, motywującym do pracy nad sobą wzorem patriotycznej postawy.

Jesteśmy dumni, że tak wybitny człowiek wkrótce stanie się patronem naszej szkoły.

© 2017 ZSP 22. All Rights Reserved.

Powered by: